„Integracja - jak budować relacje z rówieśnikami” - spotkanie z psychologiem

Utworzono dnia 10.04.2024

W dniu 20 marca 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zaborowie odbyły się warsztaty prowadzone przez psychologa z Polskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie.

W spotkaniu brali udział uczniowie z klas V i VI, a jego tematem była  „Integracja - jak budować relacje z rówieśnikami”. Uczestnicy zajęć nabyli umiejętność pracy w grupie i wzajemnego wsparcia, szacunku i tolerancji wobec różnorodności. Zwiększyli pewność siebie w wyrażaniu myśli i uczuć.

Następnie psycholog spotkał się z rodzicami, którzy wysłuchali prelekcji dotyczącej tej samej tematyki. Uczestnicy dowiedzieli się jak pomóc swojemu dziecku budować relacje z rówieśnikami oraz rozwijać jego umiejętności społeczne i komunikacyjne. Zwrócono również uwagę na konieczność współpracy z innymi rodzicami w kontekście budowania relacji rówieśniczych, ponieważ dobre relacje między uczniami sprzyjają wzrostowi poczucia przynależności, zwiększają motywację do nauki i redukują stres oraz negatywne zachowania.